Město Skalná

Průtah Starý Rybník

Průtah

Výsledkem připravované akce bude řešení chodníků, vjezdů, přechodů, veřejného osvětlení a zpomalovacích ostrůvků, díky čemuž dojde k vyřešení nevyhovující dopravní situace na silnici II. a III. třídy ve Starém Rybníku.

Vážení spoluobčané, s potěšením Vám oznamujeme, že jsme po několika letech pokusů obdrželi dotaci na kompletní průtah Starým Rybníkem.

V loňském roce nám byla schválena žádost o dotaci na část této akce z programu „Cyklostezky, cyklopruhy“ vypsaného Státním fondem dopravní infrastruktury (SFDI). Jedná se o 85 % dotaci, kdy celkové náklady projektu jsou 5 116 666,- Kč a z toho uznatelné náklady 2 491 656,55 Kč, výše obdržené dotace tedy činí 2 117 908,- Kč.

V letošním roce byla schválena podpora zbytku projektu „Zvýšení bezpečnosti pěších podél průtahu silnice III/21313“ z programu „Zvyšování bezpečnosti, bezbariérové úpravy chodníků“ vypsaného také od SFDI. I u tohoto poskytování příspěvku se jedná o 85 % dotaci s celkovými náklady 17 807 317,- Kč, uznatelnými náklady 13 082 743,21 Kč a limitním příspěvkem 11 120 331,- Kč.

Hlavním cílem této akce je zvýšení bezpečnosti pěších podél průtahu silnice III/21313 ve Starém Rybníce. Stavba bude řešit pohyb pěších podél frekventované komunikace včetně přechodů, míst pro přecházení, veřejného osvětlení a autobusovou zastávku.

Chodník bude vyhotoven podél celého průtahu Starým Rybníkem až po odbočku se zástavbou nad rybníkem, kde bude vytvořena zóna pro přecházení. Současné autobusové zastávky budou zrušeny a budou nahrazeny jednou autobusovou zastávkou přibližně uprostřed Starého Rybníka v obou směrech s přechodem pro chodce.

Projekt se také zaobírá pokračováním stávající stezky pro pěší a cyklisty. Cyklostezka bude prodloužena podél restaurace směrem ke křižovatce na Vojtanov. Před křižovatkou bude pokračovat přejezdem přes komunikaci směrem na Žírovice, z důvodu plánované akce na protažení cyklostezky až do zmíněných Žírovic.

V letošním roce zahájíme výběrové řízení na zhotovitele a koncem roku nebo začátkem roku 2023 by měly začít stavební práce jako takové. Věříme, že díky této akci bude pohyb pro pěší po Starém Rybníce bezpečnější a pohodlnější.

Datum vložení: 5. 8. 2022 10:50
Datum poslední aktualizace: 10. 9. 2022 13:03