Město Skalná
MĚSTO SKALNÁ

Skalenští hasiči se probojovali mezi 14 nejlepších jednotek

Skalenští hasiči se probojovali mezi 14 nejlepších jednotek Sboru dobrovolných hasičů v ČR. V roce 2019 budou na Mistrovství ČR ve vyprošťování hájit barvy Karlovarského kraje.

V sobotu 12. května 2018 se na náměstí v Ostrově nad Ohří konala krajská postupová soutěž profesionálních a dobrovolných hasičů ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel. V silné konkurenci, která se do soutěže nominovala z vítězů podzimních oblastních kol, naši zabojovali a krajskou soutěž vyhráli. Prvenstvím v tomto krajském kole skalenským hasičům zajistilo účast na Mistrovství ČR. Zde se utká o mistra České republiky 14 nejlepších jednotek sboru dobrovolných hasičů z celé České republiky. Mistrovství ČR se bude konat na jaře 2019. Pořadatelem MČR je Olomoucký kraj.  Skalnou, Chebský okres a Karlovarský kraj bude na tomto Mistrovství ČR representovat družstvo ve složení: Roman Melničuk – velitel, Jiří Pištěk – zdravotník, Martin Došek – hasič, strojník, Radek Hurta – hasič, Jan Salaj – hasič (náhradník).

Samotná soutěž je pro diváky velice atraktivní. Scénáře dopravních nehod jsou složité. Vycházejí z reálných dopravních nehod a závodníci do poslední chvíle nevědí, jak bude jejich soutěžní pokus vypadat. Během přípravy, postavení havarovaných vozidel a instalace zraněného figuranta je celé družstvo uzavřeno v tak zvané izolaci. Ke svému soutěžnímu pokusu vybíhají závodníci na povel píšťalky hlavního rozhodčího. Teprve v tomto okamžiku je hasičům znám samotný scénář. Od této chvíle pracuje čtyřčlenné družstvo pod vedením velitele a pod dohledem rozhodčích z taktiky, techniky a před lékařské pomoci na vyproštění zraněné osoby z havarovaného vozidla. Na samotný pokus mají hasiči maximálně 20 minutový limit, kdy od 15 minuty naskakují trestné body. Pokud družstvo nestihne ani do 20 minuty zraněnou osobu vyprostit a předat záchranářům, není tento pokus bodáván a družstvo je automaticky vyřazeno ze soutěže. Během pokusu rozhodčí sledují především souhru družstva, velení při zásahu, zvolenou taktiku a způsob samotného vyproštění zraněné osoby s ohledem na jeho zranění a způsobu poskytnutí prvotní lékařské péče před příjezdem Záchranné zdravotní služby.

Výsledky - pořadí krajské soutěže ve vyprošťování v Ostrově nad Ohří 12. 5. 2018:

Kategorie: Dobrovolní hasiči - JSDH

1.       JSDH Skalná (316 bodů) – postup na MČR

2.       JSDH Ostrov nad Ohří (271 bodů)

3.       JSDH Blovice (250 bodů)

4.       JSDH Bochov (225 bodů)

5.       JSDH Březová (So) (220 bodů)

6.       JSDH Klášterec nad Ohří (202 body)

Kategorie: Profesionální hasiči – HZS

1.       HZS Aš (340 bodů) – postup na MČR

2.       HZS Karlovy Vary (324 bodů)

3.       HZS Cheb (298 bodů)

4.       Toužim (285 bodů)

5.       HZS Sokolov (275 bodů)

6.       HZS Mariánské Lázně (268 bodů)

7.       HZS Kraslice (212 bodů)


Hasiči Ostrov nad Ohří
Hasiči Ostrov nad Ohří
Hasiči Ostrov nad Ohří
Hasiči Ostrov nad Ohří
Hasiči Ostrov nad Ohří
Hasiči Ostrov nad Ohří

Prohlášení o přístupnosti
© 2013 Město Skalná - All rights reserved | Přihlásit