Město Skalná
MĚSTO SKALNÁ

První dobrovolnický úklid v rámci republikové akce - Ukliďme svět, ukliďme Česko

V sobotu, 14. dubna, se ve Skalné konal první dobrovolnický úklid v rámci celorepublikové akce „Ukliďme svět, ukliďme Česko“. Tato akce se koná pravidelně již od roku 2015 akaždý rok se do ní zapojuje větší počet dobrovolníků, než v roce předešlém. Již minulý rok mi utkvěla v hlavě myšlenka, zkusit uspořádat tuto akci i na území našeho města. Jistě mnoho z Vás vyráží do bezprostředního okolí Skalné a vidí, že v blízkosti města je mnoho lokalit, které slouží jako skládka nepotřebného harampádí. Nejvíc do očí bijící, dle mého názoru, byla (dnes již můžu použít minulý čas) cyklostezka z koupaliště na Vojtanov. V devět hodin se skupina úklidu-chtivých dobrovolníků, vyzbrojena dobrou náladou a odhodláním pomoct dobré věci, za doprovodu slunečného a teplého počasí, sešla v areálu bývalého statku ve Skalné. Po rozdání pytlů a ochranných pomůcek, jsme se rozdělili na dvě skupiny. Jedna skupina vyrazila směr „Hliňák“ a druhá skupina k již zmíněnému koupališti. A jaký byl výsledek? Během necelých tří hodin se nám podařilo nasbírat přibližně 900 kg !!! odpadu různého druhu. Od kompletní sady pneumatik na automobil, přes metrák plastových lahví, až po staré maso v igelitkách vyhozené rovnou z mrazáku. V poledne se všichni dobrovolníci přesunuli zpět do areálu bývalého statku, kde na všechny čekalo drobné občerstvení. Všichni jsme se shodli, že takové množství odpadu jsme nečekali.


01

02
03

Na tomto místě bych chtěl srdečně poděkovat Všem zúčastněným dobrovolníkům, komunitě Dvanáct kmenů, jejíž členové se v nemalém počtu pravidelně zapojují do úklidu lokalit v okolí našeho města. Dále panu Františku Cízlerovi za poskytnutí terénního pracovního stroje pro lepší svoz odpadu z nepřístupného terénu a Městu Skalná, které se zapojilo do následného odvozu nasbíraného odpadu.


04

05

Jsem velice potěšen, že žiji ve městě s lidmi, kterým není lhostejné, jak jejich okolí vypadá. Věřím, že příští úklidová akce osloví ještě větší počet dobrovolníků, ale ze všeho nejvíc bych si přál, aby takových akcí nebylo vůbec třeba.


S přáním pěkných dnů,

Jan Valečka

Prohlášení o přístupnosti
© 2013 Město Skalná - All rights reserved | Přihlásit